Alanadı Tescili - Barındırma (Hosting) - Kiralık Sunucu (Dedicated Server)
Sanal Sunucu (Virtual Private Server) - Sunucu Barındırma (Colocation)

 

 

VERİ MERKEZİ (DATACENTER)
 

Datacenter

 

Aşağı Orlando' nun kalbinde yeralmaktadır. İşinde uzman personeli, %100 Cisco ve Linux ile güçlendirilmiş ağ altyapısı ile son derece güvenlidir. Ayrıca veri merkezi personelinden kiraladığımız teknisyen ekibimiz ile herhangi bir problem durumunda doğrudan fiziksel müdahale imkanımız da mevcuttur. Seviye 1 ve Seviye 3 teknik teknisyenlerden oluşan teknik ekip hem yazılımsal olarak hem de gerektiğinde bizzat sunucuların başına giderek fiziksel müdahale gerçekleştirebilmektedir. Hırsızlığa ve saldırılara karşı görüntülemede Axis marka network kameraları kullanılmaktadır ve bu da yüksek çözünürlükte görüntü işleyebilme imkanı vermektedir.

 

Veri Merkezi
Herhangi bir sorun oluştuğunda 7x24 bizim adımıza sistemleri gözleyen teknisyen ve mühendis ekibi 10 dakika içerisinde sorunun kaynağına gerektiğinde fiziksel müdahale de bulunarak, herhangi üçüncü bir partiye güvenmeye gerek kalmaksızın sorunu en kısa sürede çözebilmektedir.

DatacenterGüvenlik
Veri merkezi katlarına erişim askeri düzeyde güvenlik sağlayan güvenlik kartları ile sınırlandırılmaktadır. Sunucularımıza sadece en iyi deneyime sahip 3. seviye teknisyenlerin fiziksel müdahalede bulunabileceğinin bilgisiyle huzur ve güven içinde olabilirsiniz.

Axis

Gereçler
Bütün router lar ve switch ler CISCO tarafından üretilmiştir. Cisco denenmiş ve kalitesini ispatlamış bir üreticidir. Bütün ağ donanımımızda Cisco tek seçimimizdir. Bu tür kaliteli ürünlere yatırım her zaman için akıllıca bir yatırımdır. Ek maliyet getirse de endüstri lideri firmalarla iş birliği yapmak her zaman için sağladığı kalite ve sağlamlık ile en iyi seçimdir. 2 Adet Cisco Catalyst 6500's ana router olarak ve Cisco 3750 ve 2950 switch ler kullanılmaktadır. Bu sayede tek bir zayıf nokta bile bırakılmamaktadır.

Router Switch

Bağlanabilirlik
Veri merkezimizin bağlantıları en iyi bağlantılardır ve sunucularımız veya sunucularınız bu birinci sınıf bağlantıların rahatlığını yaşar. Veri merkezinde çok merkezli bir bağlantı mevcuttur. Tek bir ISP veya ucuz bir bantgenişliği kullanılmamaktadır. Bizler TIER 1 sağlayıcılara bağlıyız.
Ana hatlar,
Level 3 gigaE, UUNET OC-12 ve TimeWarner OC-48
Sunduğumuz bantgenişliği planınıza bağlı olarak sınırsızdır.

Level 3 gigaE
UUNET OC-12
TimeWarner OC-48

Güç
Veri merkezinin güç sistemleri tamamen güç kesintisi olsa dahi kesintisiz çalışmaya devam edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bütün sunucular online UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) üzerinden beslenmektedir ve şebekede güç kesintisi esnasında beslemeye devam etmektedir. UPS güç altsistemi N+1 sistemden oluşmakta ana UPS bir nedenden dolayı devreye giremese dahi yedek UPS ler devreye girmektedir. Ayrıca UPS ler de jeneratör sistemi ile beslenmektedir.

Caterpillar

Ortam
İklimlendirmeVeri merkezimizin HVAC (Isıtma ve Havalandırma Hava Şartlandırma) sistemi "N+1" sistemden oluşmaktadır ve komple HVAC sisteminin çökmesi durumunda dahi görevi her an devralmaya hazır bekleyen havalandırma sisteminin yedek bir kopyası mevcuttur. Gelişmiş bir yangın söndürme sistemi, bir yangının başlaması çok zor olsa dahi başladığında hemen denetim altına alabilecek ve yayılmasını engelleyecek şekildedir. Yönlendirme aygıtlarına veya sunuculara giden kablolar güvenli bir şekilde bağlanmış ve kablo kanalları bütün kablolar çift hatlı olacak şekilde tavandan asılı durumdadır. Bunun nedeni kablo kanalındaki bütün kablolar yansa veya kesilse dahi veri paketleri veri merkezinin başka bir noktasından geçen ikinci bir hat sayesinde güvenli bir şekilde hedefine ulaşacaktır.

 

Havalandırma

İklimlendirme Denetimi
4 adet Data Aire hava koşullandırma birimi sayesinde aygıtların çalışması için gerekli ideal ortam sağlanmaktadır. İklimlendirme denetimi, hava koşullandırma birimlerinin bina dışındaki sıcaklığı sürekli gözlemlemesi ve bina içindeki sıcaklıkla karşılaştırması anlamına gelmektedir. Tabiiki gerçek olay bu yukarıdaki tanımdan çok daha karmaşıktır. Ayrıca nem, hava akışı, dolaşan havanın temizliği de sürekli gözlemlenmektedir. Sunucuların bu kadar pürüzsüz ve hızlı çalışmasının nedeni budur.

 

Uzmanlık
Pek çok uluslararası altyapıya sahip olduğunu beyan eden firmaların yaptıklarının aksine bizim orada kiralamış olduğumuz uzman hizmet ekibimiz mevcuttur. Bu ekip sürekli sunucularımızın bakımlarıyla ilgilenmekte ve seviye 1 ve seviye 3 uzmanlıkları sayesinde pek çok yazılımsal veya fiziksel sorunu hızlı bir şekilde çözüme ulaştırabilmektedir. Sunucularımıza sadece bizim dışımızda bu ekip fiziksel veya yazılımsal müdahalede bulunabilmektedir.

 

Görüntüleme
OfisKendi uzman ekibimiz ve de veri merkezinin diğer personeli ile birlikte belirli periyotlar ile sürekli görev değişimi yapılıp ağ altyapısının uygun bir durumda çalışması 7x24 gözlemlenmektedir. Toplanan istatistikler hassas bir ilgi ile incelenmekte ve trafik durumuna göre doğru yönlendirme ayarları veya bantgenişliği ilaveleri için hızlı bir tepki verilebilmektedir.

BİNA TANIMI

12000 Metrekare
Kategori 5 fırtına dayanımı


TESİS GÜVENLİĞİ

24x7x365 güvenlik
Elektronik ve fiziksel güvenlik
Proximity kart ve parmak izli geçiş sistemleri
Video kamera ile görüntüleme

GÜÇ KORUMA

1MW Caterpillar dizel jeneratör
72+ saatlik yakıt deposu
Powerware UPS & batarya yedekleme
Döngüsel sistem denetimleri


BAĞLANTI VE BANTGENİŞLİĞİ


Level3 çift gigabit internet altyapısı
Time Warner Telecom gigabit internet altyapısı
Pek çok 3. kısım sağlayıcılar
Cisco gigabit switch router lar
Özel ağ imkanı
32 gigabit bantgenişliğinde ağ kapasitesi


HAVA KOŞULLANDIRMA

Sabit 22°C/45% sıcaklık ve nem
Ayrı soğutma bölgeleri
Toplam 200 ton soğutma kapasitesi
Dayanıklı ve kararlı Liebert CRAC üniteler

BİNA YÖNETİMİ VE GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ

Elektrik şebekesinin ve ortamın sürekli denetlenmesi
Su baskınına karşı sezme sistemi

YANGINDAN KORUMA

VESDA duman sezici
Kuru tip yangın savunma sistemi
 
 

Sunucularımız centOS işletim sistemi kullanmaktadır
Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürün ve Hizmetler
Alt Yapı
Destek
İletişim
 
Kontrol Paneli

Kullanıcı Adı:
Şifre:
 
DNS Sunucu Adresleri

ns1.nexgenhoster.com: 72.29.78.41
ns2.nexgenhoster.com: 72.29.78.42
 
Banka Hesap Numaraları

Yeni Türk Lirası

YKB Gölcük Şubesi:
102-63276743
Garanti Gölcük Şubesi:
287-6605215