Alanadı Tescili - Barındırma (Hosting) - Kiralık Sunucu (Dedicated Server)
Sanal Sunucu (Virtual Private Server) - Sunucu Barındırma (Colocation)

 

 

HİZMET SÖZLEŞMESİ
 

 

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşmenin hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Bu maddeden itibaren Hizmetler olarak anılacaktır) ve tüm bunları sağlayan K2 Bilişim ve Internet Teknolojileri (Bu maddeden itibaren hizmet veren firma olarak anılacaktır.) Yeni müşteri kaydı bölümünde detayları ile belirtilen kişi/kurum veya firmamızdan hizmet alanlar (Bu maddeden itibaren Müşteri olarak anılacaktır) arasında K2 Bilişim ve İnternet Teknolojileri' ne ait olan www.nexgenhoster.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Bu maddeden itibaren Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile taraflar imza altına alınmış sayılacaktır.
1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.
1.3: Bu sözleşmedeki hiçbir maddenin diğerine önceliği yoktur.
1.4: Hizmeti Alan müşteri sözleşmedeki maddeleri okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinin tercihleri doğrultusunda, siparişlerinde (Tanıtım Sayfası, Reklam Bannerları Bulundurma ve Barındırma) hizmetlerinin bir veya birkaçını kullanabilmesi için hizmet veren firmanın sağlayacağı imkan ve olanakları karşısında ödenecek ücretleri, uyulacak kuralları, tarafların yükümlülüklerini düzenler. Müşteri gönderdiği mesajlarında veya kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda kullanmaya ve kullanmamaya izni olan bölümleri, kullanabilmek için bu sözleşmedeki hizmet kurallarına göre hareket edeceğini anlatır. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Hizmet verilmeye başlanmışsa sözleşmedeki şartlar müşteri tarafından kabul edilmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi imzalayıp hizmet sunan firmanın adresine teslim ettikten sonra hizmet veren firmanın aynı sözleşmeden imzalayıp müşteriye vermesi ile hizmet veren firma yükümlülük altına girer.

3- Sorumluluklar
3.1: Müşteri tarafından talep edilen hizmet, hizmet veren firma için uygunsa, müşterinin hizmet veren firmaya sipariş olarak ilettiği hizmeti/hizmetleri veya hizmetin hizmet veren firma için uygun olan bir kısmını sağlayacaktır. Hizmet veren firma siparişin kabulü mesajı ile ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte istenen hizmetin, hizmet veren firma için uygun olan kısımlarının hizmetini vereceğini taahhüt edecektir.

3.2:Verilecek hizmetlerin açıklamaları
3.2.1: Alanadı Tescili: Müşteri'nin talebi ve tercihine göre alınacak olan internet adresinin tescili için gerek tüm yasal başvuruların yapılarak adresin Müşter adına rezerve edilip Hizmet veren firmanın domain name havuzunda barındırılmasını kapsar. Müşteri Hizmet veren firma domain name havuzunda kendi ismini barındırmak istemez farklı bir bölgeye taşımak isterse bunun için domain name transfer ücreti tutarı kadar ücret öder.
3.2.2: Web Sitesi Tasarımı: MÜŞTERİ'nin talebi ve tercihine göre, Hizmet veren firmanın web sitesi kıstasları çizgisinde yapılan çalışmanın, teknik ve görsel tasarımını yaparak bunu tercih edilen adresin altına sağlıklı çalışabilen bir şekilde yerleştirmek. Müşteri web sitesinin güncellenmesini Hizmet veren firmadan talep ederse ve Hizmet veren firma böyle bir talebe olumlu yaklaşırsa müşterinin web sitesi tasarımı için ödediği toplam tutarın %10 nun altında olmamak üzere sitede yapılan değişikliğin her sayfası veya her % oranı için web sitesinin toplam tutarının % oranına göre değişiklik karşığı kadar ücret öder. Eğer web sitesi tasarımı hizmet veren firma tarafından yapılmışsa hizmet veren firma konuyla ilgili olarak bir ücretlendirme çıkarır. Müşteri bu ücreti uygun görürse hizmet veren firma hizmeti başlatır.
3.2.3: Hosting (Barındırma): Hizmet veren firma tarafından yada bir başkası tarafından daha önceden hazırlanmış olan internet sitesinin internette %99.9 açık Hizmet veren firmaya ait web alanlarında ve www.nexgenhoster.com adresi altında bulundurulması işlemidir. Müşterinin talebine göre seçilen paketlerden bir üst pakete geçiş işleminde iki hosting hizmetinin arasındaki kalan sözleşme süresinceki farkı öder.
3.2.4: Lisans ve Diğer Bedeller: Hizmet veren firma tarafından sağlanan yazılım lisansları, sertifika bedelleri, statik ip ve diğer barındırma hizmeti ile sağlanabilecek hizmet ve özelliklerdir.

3.3: Müşteri aldığı hizmet dahilinde hizmet veren firma tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, alınan hizmet süresince hizmet veren firma tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu hizmet ile beraber kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.4: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu veya sahibi olmadığı yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.5: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı ve kullandığı tüm dosya, belge ve programlardan, tanıtım sayfası ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Hizmet veren firma sorumlu tutulamaz ve hizmet veren firmaya herhangi bir kusur iletilemez. Sayfalar hazırlanırken veya hazırlatılırken sayfaların hazırlandığı programların lisans sorumlulukları müşteriye aittir. Hizmet veren firma sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Hizmet veren firma kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya hizmet veren firmanın kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Hizmet veren firma hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden tanıtım sayfasını yayından kaldırmak, müşteriye ait hesabı veya hesapları kapatma silme hakkına sahiptir. Bu gibi işlemlerin sonucunda hizmet veren firma herhangi bir şeyden sorumlu tutulamaz hesapların yeniden açılıp devreye girmesi için müşteri kapatılan tanıtım sayfasının yeniden açılması ücretlendirmesindeki yer alan tutar kadar ek ücret öder.
3.6: Hizmet veren firma, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-posta ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Hizmet veren firma müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde (Ayda 1) yedekleme ve bakım işlemine tabi tutucaktır. Buna rağmen hizmet veren firmada meydana gelebilecek mücbir sebeplerden dolayı kesinti, veri kaybından oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan hizmet veren firma sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

4- Süre - ücret
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından, kredi kartı ile veya elden hizmet veren firmaya iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 15 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret hususunda hizmet veren firmanın yapacağı değişiklikler saklıdır.)
4.4: Müşteri daha sonra ek hizmetler talep edebilir. Bu hizmetlerin ücretleri hizmet veren firmanın web sitesinde belirtildiği kadardır.
4.5: Hizmet veren firma ( www.nexgenhoster.com ) adresindeki ücretlendirmeyi ve tarifelendirmeyi önceden haber vermeksizin ve ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkı saklıdır. müşteri iş bu değişiklik yapma yetkisini ve söz konusu değişiklikleri şimdiden beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.6: Hizmet veren firma, müşteri ödemeyi yapıncaya kadar hizmet veren firma üzerinden verdiği hizmetleri başlatmama / durdurma hakkını saklı tutar.

5- Askıya alınma
5.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Hizmet veren firma, müşteriye verilen hizmetin / hizmetlerin tümünü veya bir kısmını, durdurma hakkını saklı tutar.

6- Fesih
Hizmet veren firma müşterinin iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin müşteri bilgileri bölümünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 15 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7- İletişim ve bilgi adresleri
7.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
7.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
7.3: Hizmet veren firma, sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap özeti gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
8.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 3 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda hizmet veren firma hizmet tarihinden itibaren aylık %5 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizini ödemeyi beyan ve kabul eder.
8.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için hizmet veren firmanın dava yada icra takibi açması halinde de aylık %5 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %100'ü kadar cezai şart, avukatlık ücretini ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
8.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir için başvurması halinde hizmet veren firmanın teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9: Diğer
9.1: Müşteri, hizmet veren firma nın kendisine tahsis edilen alanda yayınlayacağı sitedeki yazı, veri, ses, görüntü ve her tür datanın kanunlara aykırılığından doğan hukuki ve cezai sorumluluğa müşteri kendisi katlanmayı beyan kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda hizmet veren firmaya herhangi bir kusur atfedilemez.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğacak ihtilaflarda; hizmet veren firmanın kayıtlarının, mikrofilm, mikro fiş ve bilgisayar kayıtlarının, yazılı belgelerin, hizmet veren firmanın göndermiş olduğu elektronik posta ve benzeri iletilerle müşterinin internet ortamında yaptığı ve hizmet veren firmanın bilgisayarlarında depolanmış kayıtlarının Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 287. maddesi anlamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve öncelikli delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, yukarıda belirtilen hizmet veren firma kayıtlarına karşı her türlü itiraz ve bunların usule uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
9.3: Bu sözleşme hiçbir şekilde veya hiçbir şartta bir başkasına kısmen veya tamamen devredilemez.
9.4: Tüm çağrılar, arıza bildirimleri, yapılan ihbarlar belirtilen e-mail adresine, belirtilen telefonlara, hizmet veren firmanın yazışma adresine, belirtilen faks numarasının tamamına yapılacaktır. Aksi halde arıza ihbarı hizmet veren firmaya bildirilmemiş kabul edilecektir. Bu adreslerin tamamına arıza ihbarları yapıldıktan sonra hizmet veren firma gerekli müdahaleyi yapacağını taahhüt eder.
9.5: Sözleşme kapsamı içerisindeki bildirilen arızalar hizmet veren firma tarafından 1 işgünü içerisinde giderilmeye çalışılır. Eğer hizmet veren firma 1 (bir) iş günü içerisinde arızayı gideremez ise arıza giderilinceye kadar çalışır doğabilecek gecikmelerden hizmet veren firma herhangi bir yükümlülük altına girmez. Müşteri bu şartı şimdiden kabullenmiştir.
9.6: Kaza, ihmal, hırsızlık, yangın, doğal afetler, hizmet veren firmanın hizmet aldığı firmanın kapanması – iflası – adres değişikliği – ve hizmet veren firmanın hizmet aldığı firmanın başına gelen mücbir sebepler, voltaj problemleri, kötü niyetli hareketler, grev, lokavt, sendikal hareketler  savaş durumları, internetteki gayri resmi saldırılar, ve diğer mücbir sebeplerin ortaya çıkması, sabotaj, ekonomideki dalgalanmalar, kullanıcı hatası, kapsam dahili hizmetlerin hizmet veren firma bilgisi dışında başka adrese nakli, su baskınları durumunda hizmet geçici veya kalıcı olarak durdurulabilir bu durumdan firmamız hizmet veren firma herhangi bir yükümlülük altına girmez ve mevcut sözleşme süresine ait üyelik ücreti dışında müşterinin herhangi bir tazmin talebi olamaz.
9.7: Hizmet veren firmanın müşteriye kullanmak üzere tahsis ettiği alanda müşteri tarafından hack, crack, varez, mp3 gibi dosyaları kendine tahsis edilen alanda kullanması, istenmeyen posta yollaması, kamu kurum ve kuruluşlarını sözle, resimle, fotoğrafla, ses kayıtları ile rencide edecek davranışlarda bulunması, T.C yasalarına karşı gelecek yayınlar yapması, diğer ülkelere, insanlarına, ırklara veya bu sayılan birimlerin kuruluşlarına, insan haklarına karşı gelecek davranış ve tutumlarda bulunması halinde hizmet veren firma hizmeti veya hizmetlerin bir bölümünü kesme hakkına sahiptir. Bu konuda hizmet veren firma hiçbir yükümlülük haline girmez ve hizmet veren firmaya cezai şartlar uygulanmaz müşteri bunu şimdiden kabullenmiş sayılır.

10: Sözleşmenin Geçerliliği
İş bu sözleşme 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, siparişin internet ortamında hizmet veren firma ya gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Hizmet veren firma gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Hizmet veren firma adresinde yayınlanacak olan sözleşme değişikliklerini takip etmek müşterinin görevidir. Bu değişiklikleri incelemek müşterinin görevidir. Mevcut sözleşmenin sözleşme bitim tarihinde yenilenmesi esnasında yapılan değişiklikler geçerlilik kazanacaktır. Müşteri'nin bu değişiklikleri bu değişiklikleri okumaması, bilmemesi, haberdar olmaması, okuduğunu anlamaması ve cevapta gecikmesi mazeret değildir. Müşteri değişiklikleri okumasa da önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
10.1: iş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Gölcük Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

 

Sunucularımız centOS işletim sistemi kullanmaktadır
Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürün ve Hizmetler
Alt Yapı
Destek
İletişim
 
Kontrol Paneli

Kullanıcı Adı:
Şifre:
 
DNS Sunucu Adresleri

ns1.nexgenhoster.com: 72.29.78.41
ns2.nexgenhoster.com: 72.29.78.42
 
Banka Hesap Numaraları

Yeni Türk Lirası

YKB Gölcük Şubesi:
102-63276743
Garanti Gölcük Şubesi:
287-6605215